Informace k safari na Bornholm, loď Nitrox:

Termín potápění: 16. - 19.9.2010

 

 

Loď Nitrox vyplouvá z přístavu Darlowko ve večerních hodinách. Je třeba být
v přístavu včas, ať se stihneme v klidu nalodit.

 
Darlowko je malý přístav mezi Kolobrzegem a Ustkou (z Ostravy 650 km, z Prahy přes Štětín cca 670 km). Parkování aut je zajištěno na hlídaném parkovišti za asi 20 zl/den. 

Vezměte si pasy! Poláci při odbavení na moře chtějí pasy, ne občanky.


Cena:
Přibližná cena 3. denního výjezdu je cca 1200 zl/os., 4. denního cca 1400 zl/os. V ceně jsou všechny platby za loď, jídlo 3x denně, plnění vzduchu. Nitrox, kyslik a helium se platí zvlášť.

Platba celeho safari v polskych zlotych!

Ubytování:
spíme v kójích, námořnické palandy, společné kajuty. Je třeba si vzít spacáky, a doporučuji ještě deky. V kajutě je umyvadlo a sprchový kout, WC je na palubě. Celé dny jsme na lodi, je nutno mít přiměřené oblečení pro případ nepříznivého počasí a dobré boty do mokra.

Stravovaní:
na lodi je kuchař, vaří stravu pro všechny, jídla je
dost. V jídelně je k dispozici pitná voda, káva a čaj. Na lodi je nádobí na jednorázové použití. Kdo máte rádi svůj hrníček na čaj, vezměte si sebou.

Proud 220V je k dispozici celý den, vezměte si nějaké rozdvojky.


Vraky:
Mezi nejznámější patří vrak nákladní lodi Fu Shan Hai, potopený v roce 2003, hloubka 28 - 72m, uvolněný pro potápění teprve od roku 2006. Další hluboké vraky jsou Koronowo, polský vrak, hloubka cca 50m, a India, malý rybářský kutr, hloubka 55m. Zajímavé jsou např. ruská ponorka tr.Whisky, délka 70m, na hloubce 38m, staré dřevěné plachetnice Affaire a Ada, hloubka cca 42m, a řada dalších zajímavých vraků.

Potápění:
Potápění na vracích probíhá většinou podle následujícího schématu:
Na vrak je hozena zátěž se sestupovým lanem a bójkou. Sestupy a výstupy probíhají kolem výstupového lana, loď se na vrak nekotví. Jen na některých vracích je instalováno pevné sestupové lano. 

Posádka je zkušená, pomáhá při strojení potápěčů, vstupu do vody i výstupu z vody.

Loď je vybavena potápěčským výtahem.

 

 


 

2019:

Srpen - Leštinka

 

 

 

--------------------------